آموزش تهیه مرحله به مرحله سویا برگر (گیاهی) خوشمزه وعالی

سویا برگر (گیاهی)

سویا برگر (گیاهی)

امروز با  آموزش سویا برگر (گیاهی) درخدمت شما عزیزان هستم .

مورد مورد نیاز :

آرد.
۲ قاشق غذا خوری.
سماق.
۱ قاشق غذا خوری.
سویا. ۲۰۰ گرم.
تخم مرغ. ۲ عدد.
نمک و فلفل. به مقدار لازم.
زعفران (آبکرده و غلیظ). ۱ قاشق غذا خوری.
پیاز.
۲ عدد.
آرد سوخاری. ۱ قاشق غذا خوری.
سبزی (شامل جعفری و شوید ساطوری شده). ۱ پیمانه.

آموزش تهیه سویا برگر (گیاهی)

۱ – ابتدا سویا را با آب ولرم شسته و بعد داخل آب در حال جوش بریزید و مقداری نمک به آن افزوه و بعد از چند دقیقه آبکش کرده و آب اضافی آن را با دست بگیرید.
۲ – پیاز را پوست کنده و بشویید و به همراه سویا ،سماق،نمک،فلفل و سایر ادویه های دلخواه ۲بار چرخ کنید.بعد از چرخ کردن مواد را خوب مخلوط کرده و ورز دهید و تخم مرغ ها را تک تک داخل آن بشکنید و با دست مجدد ورز دهید تا مواد خوب ترکیب شوند.
۳ – آرد سوخاری ، آرد سفید ، جعفری و شوید ساطوری شده و زعفران دم کرده را نیز اضافه کنید و حدود ۱۵ دقیقه کامل مخلوط را ورز دهید تا مواد حالت چسبندگی پیدا کنند.
۴ – به اندازه یک گردو از مخلوط بردارید و آن را به ضخامت حداکثر ۱ سانتیمتر در کف دستتان صاف کنید و داخل روغن و با حرارت بسیار ملایم هر دو روی آن را سرخ کنید.

سایر نکات

۱)بدلیل استفاده از سویا و عدم وجود باچربی فت مینی برگر کمی شکننده است و نمیتوانید آن را مانند برگرهایی که با گوشت تهیه میشود قالب بزنید .
۲)میتوانید برای انسجام بیشتر از مخلوط مساوی گوشت چرخ کرده و سویا نیز استفاده کنید. ولی اگر اندازه ها را درست رعایت کنید و مخلوط را کاملا ورز دهید ، برای انسجام بیشتر بافت مینی برگر نیازی به گوشت چرخ کرده یا تخم مرغ اضافه نخواهد بود.
۳)بهتر است پیاز را رنده بزنید و بعد آب آن را گرفته و بعد به مواد اضافه کنید تا مواد کمتر شکننده شود.
۴)ابتدا ۱ عدد تخم مرغ را به مخلوط اضافه کنید و اگر احساس کردید که نیاز به تخم مرغ بیشتر دارد ، تخم مرغ دوم یا بیشتر را نیز اضافه کنید.
۵)دقت کنید که در زمان سرخ کردن مینی برگر ها حرارت زیر تابه بسیار ملایم باشد چون به دلیل استفاده از آرد سوخاری مینی برگرها زود میسوزند ( استفاده از آرد سوخاری به دلیل منسجم تر شدن بافت مینی برگر است ).
۶)پس از اضافه کردن تخم مرغ ها به هیچ وجه برای ورز دادن مخلوط از همزن برقی یا میکسر استفاده نکنید . اگر میترسید که مینی برگرها موقع سرخ شدن در روغن وا بروند به اندازه ۱ قاشق غذا خوری شیر به مخلوط اضافه کنید و کاملا ورز دهید تا شیر به داخل مواد برود ، در صورت تمایل قبل از سرخ کردن مواد ، میتوانید کمی پنیر چدار رنده شده را نیز با مواد مخلوط کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =